Mistrzostwa Polski Low Kick 2018, dwóch Mistrzów Polski z Hunter Gym Bydgoszcz

w kategorii Wydarzenia, Zawody

W dniach 20-22 kwietnia 2018 w Legnicy odbył się polski czempionat w formule low kick. Tym razem nasi zawodnicy ozłocili zdobycz klubową. Pierwszym Mistrzem Polski został Damian Piskorz -71kg, który już w eliminacjach wygrał z zeszłorocznym Mistrzem Polski z Wrocławia Łukaszem Kaczmarczykiem więc dalszy marsz po złoto miał być już proformą i tak się stało, ale lekko nie było, w półfinale pokonany zawodnik z Białegostoku, a finał wygrany po wyrównanej walce z zawodnikiem z Polkowic. Kolejny złoty krążek przypadł Kamilowi Krzyżaniakowi -63.5kg, który eliminacje wygrał z zawodnikiem z Zielonej Góry, walka półfinałowa z zawodnikiem Paco Katowice Łukaszem Walczakiem, a finał to dominacja nad miejscowym zawodnikiem Legnickiego TKKF. Srebro dołożył Jakub Tymińskie (jest to jego drugie srebro w tym roku) co bardzo dobrze prognozuje na kolejne lata. Brązowe medale zdobyli: -91kg Zbigniew Stawicki, -48kg Nicole Wilczewska, bez medalu wracają: -67kg Szymon Żelazko, -63.5kg Paweł Nowosad, -60kg Bartek Klepacz (kontuzja).

Zawody bardzo mocno obstawione, ponad 250 zawodników w 70 klubów daje satysfakcję, że nasi jak zwykle bardzo wysoko, już w dniach 17-20 Maja 2018 odbędzie się Puchar Świata w Budapeszcie i oczywiście nasi Mistrzowie Polski dostali powołania z kadry narodowej, trzymamy kciuki!!!