Obóz Hunter Gym, Pretorium 2021 Jastrzębia Góra

 w kategorii Aktualności

W dniach 13-22 sierpnia 2021 odbył się klubowy obóz Hunter Gym oraz Pretorium. 13 sierpnia wszyscy stawili się w Jastrzębiej Górze, oprócz zawodników wspomnianych klubów uczestniczyli w nim także fighterzy z Sejn, Krakowa, Starachowic, Białegostoku, Zielonej Góry i Torunia. Obóz był ogólnopolski i zgromadził 76 osób, które wspólnie spędziły fajny czas nad polskim morzem trenując bawiąc się i odpoczywając co za tym idzie poszerzając relacje jak i umiejętności sportowe.

 

Plan obozu był bardzo prosty ale i intensywny. Już w pierwszy dzień po zakwaterowaniu i zjedzeniu obiadu rozpoczęliśmy trening wprowadzający, który zaostrzył apetyt. Kolejny dzień rozpoczęliśmy od rozruchu o godzinie 7.15, który dawał nam niesamowity zastrzyk energii na cały dzień. Godzina 8.00 śniadanie i o 9.30 pierwszy trening dzieci i młodzieży początkującej, tych którzy mięli niewielką liczbę walk lub też szykowali się do pierwszej :). Trening grupy zaawansowanej godzina 11.00 to praca na dużym skupieniu z wykorzystaniem układu nerwowego, który pełni bardzo ważną rolę podczas walki. Stymulacja za pomocą ukierunkowanych technik w ataku i obronie, oraz praca na zmęczeniu i reagowanie na techniki przeciwnika. Każdy wychodził wyczerpany i usatysfakcjonowany wykonaną wielorondową pracą. Po zajęciach chwila relaksu, obiad i kolejne sesje treningowe. Godzina 14.30 znów najmłodsi adepci doskonalili techniki kickboxingu oraz kształtowali motorykę podczas gier i zabaw. O 16.00  ci “najmocniejsi” sesja popołudniowa miała inny charakter. Nacisk położyliśmy na technikę z akcentem na wytrzymałość ukierunkowaną. Tętno podskoczyło nie raz. Wielokrotnie przełamywaliśmy swoje słabości co za tym idzie wykonana praca miała charakter glikolityczny i beztlenowy. Kolacja regeneracja, sen i kolejny dzień pracy. Kolejno rozruch śniadanie i uwaga pierwsza ta młodsza grupa o 9.30 znów “klepała” technikę, a “starsi” sparowali, to było zawsze dziesięć trójek co napewno zaowocuje. Mieliśmy już trzy treningi w naszym trzydniowym mikrocyklu i wiedząc o tym, że jutro będzie wolne na zasadzie jednostki regeneracyjnej, młodszym daliśmy trochę luzu i popracowali nad koordynacją gimnastyką i mobilnością aby móc lepiej wykonywać techniki kickboxingu, a my ci bardziej zaawansowani daliśmy sobie “do pieca”. Znów wytrzymałość ukierunkowana na pełnym gazie dziesięć pięciominutowych rund na tarczy, co spowodowała wielokrotne wyjście ze strefy komfortu!!! Jak wspomniałem wcześniej, kolejny dzień był regeneracyjny. Mikrocykle jak wyżej wykonaliśmy trzy. W każdy dzień regeneracyjny był trening na basenie, gimnastyka, lub zwykłą morska kąpiel :). Po ostatnim treningu na plaży przed dzień wyjazdu wszyscy dali znać, że obóz i praca jaką wykonaliśmy dała im się we znaki, co za tym idzie było dobrze!!!

Na wyjeździe mieliśmy czas wolny na to aby bliżej się poznać. Wyskoczyć na miasto, pograć w karty i uwaga odbyły się dwa turnieje: szachowy i tenis stołowy :). Także kikboxerzy też potrafią co innego jak tylko się “bić”. Na ośrodku odbywały się dyskoteki dla najmłodszych, oraz ogniska z kiełbaskami-z którego w wirze naszej pracy i poświęcenia nie udało nie skorzystać :). Oprócz naszej sali z matami mieliśmy do dyspozycji trzy boiska do gier zespołowych co za tym idzie czasami pykaliśmy w piłkę, bardziej ci najmłodsi, którzy energii mają zawsze za dużo :). Obóz okrasił chrzest na których w małych grupach uczestnicy mięli zaprezentować pokaz w postaci skeczu czy występu artystycznego. Wszyscy dali radę i mega się bawiliśmy i tu ogromne brawa dla wszystkich uczestników!!!

Trenerzy Łukasz Rambalski oraz Rafał Gabrysiak uważają  bardzo duży sukces jak na tak duże przedsięwzięcie, co za tym idzie obóz będzie cykliczny i napewno ulepszany co roku. Mamy wielki entuzjazm i chęć do pracy także widzimy się w następnym roku w jeszcze większej, lepszej i mocniejszej ekipie!!! Dziękujemy za udział!!!

 

Obóz w liczbach:

ilość uczestników: 76

instruktorów: 4

kadetów i dzieci: 18

juniorów: 18

seniorów: 40

w tym:

kadrowiczów, junior senior: 12

mistrzów polski: 19

zawodników z medalami w ME, MŚ PŚ: 13

kobiet: 21 mężczyzn 55

dni na obozie: 10

jednostek treningowych: 14

rozruchy: 8

jednostki treningowe regeneracyjne: 5

godzin w ruchu: rozruchu i treningi: 28

średnia liczba spalonych kalorii (tylko w czasie wysiłku na wszystkich jednostkach): 15000

ilość rund sparingowych i zadaniowych: 54

ilość zjedzonych posiłków: 30

ilość zjedzonych lodów i gofrów: :D:D:D

Podobne wpisy na blogu

Napisz komentarz