Litwa Open Dominacja Hunter Gym 8 medali 5 złotych 3 srebra

W terminie od 17 do 19 lutego 2017 odbywał się jak co roku turniej w Wilnie Litwa Open. W tym roku także nie zabrakło naszej ośmioosobowej drużyny. Zaprezentowaliśmy się znakomicie w ponad 240 startujących reprezentujących kraje: Litwa, Rosja, Białoruś, Mołdawii, Łotwa, Gruzja, Estonia i oczywiście Polska.

Startowaliśmy w rywalizacji K-1. Zacznę może od najmłodszych:

—Aleksy Szczesik rywalizował w kadetach (14,15lat) startując kategorię wyżej -75kg i w finale nieznacznie ulegając na punkty zdobywa srebrny medal.

—Kaja Borowska niestety też musiała z powodu braku przeciwniczek startować w kategorii wyżej -52kg w juniorkach młodszych (15,16lat) i niestety uległa rywalce z Białorusi w finale na punkty.

—Katarzyna Bartnikowska -60kg senior na punkty uległa w swoim debiucie doświadczonej Polce, która ma na swoim koncie Mistrzostwo Świata i Europy, także nie jest krzywdą przegrać z taką zawodniczką i jesteśmy z Kasi bardzo zadowoleni co rokuje na przyszłość.

—Niesamowity kunszt umiejętności pokazali Damian Piskorz -75kg i Kamil Krzyżaniak -63,5kg obaj junior starszy. Ten pierwszy zdeklasował swoich zawodników (z Mołdawii i Litwy) prowadząc walki na wysokim poziomie pod swoje dyktando, natomiast Kamil znokautował obu przeciwników (obaj Litwini) w pierwszej walce kopnięciami na wątrobę, a w drugiej kopnięciami low kick.

—Kolejny złoty medal to zasługa równie doświadczonego Daniela Słupka -63.5kg senior, który prowadząc wyrównany pojedynek przez dwie rundy z reprezentantem gospodarzy wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i w trzeciej rundzie przełamał kilka razy rywala pewnie zwyciężając jednogłośnie na punkty.

—Przemysław Kubicki swój finałowy pojedynek stoczył z bardzo doświadczonym zawodnikiem z Białorusi,co się okazało to nasz zawodnik kontrolował pojedynek w ogromnym skupieniu i konsekwencji. W trzeciej rundzie oponent próbował przechylić zwycięstwo na swoją korzyść, ale Przemek włączając “turbo” podkreślił swoją przewagę punktową pewnie wygrywając finał.

—Łukasz Rambalski Trener -81kg senior w eliminacjach otrzymuje wolny los, w półfinale pokonuje Litwina jednogłośnie na punkty, natomiast w finale tak samo jednogłośnie na punkty wygrana z reprezentantem Gruzji.

Podsumowując wyjazd 8 medali w tym 5 złotych mówi chyba samo za siebie…:) jesteśmy zadowoleni przede wszystkim ze stoczonych pojedynków, nikomu nic nie brakowało i dalej szlifujemy rzemiosło szykując się do kolejnych zawodów. Łapiemy trocę świeżości. Kolejny BPS i kolejne zawody i tak w kółko 🙂 wielkie podziękowania dla Trenera Smoków Marka Marszała za poprowadzenie ekipy do takich wyników, który na miejscu sprawował opiekę nad naszym Teamem. Udzielał wskazówek w narożniku, oraz tarczował i przygotowywał do walk. Dzieki Trenerze!!!

Podobne wpisy na blogu

Napisz komentarz