Hunter Gym Bydgoszcz/Sztuki walki dla dzieci

 w kategorii Bez kategorii

Zajęcia dla najmłodszych w naszym klubie w wieki 8-12 lat odbywają się dwa razy w tygodniu w każdy poniedziałek i środę o godzinie 16.15 w klubie Power Zone ul. Rupniewskiego (fordon).

Zajęcia prowadzone są w formie zabawy z elementami kickboxingu, rywalizacji sportowej w grupach oraz parach. Podstawowe techniki bokserskie oraz kopnięcia, bez kontaktu z przeciwnikiem, a więc są bezpieczne. Poprawna rozgrzewka, gimnastyka i zabawy ruchowe to to co lubimy najbardziej 🙂

Pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na kickboxing, jest samoobrona. Ta sztuka walki przede wszystkim stanowi „iskrę zapalną” dla ukształtowania u nastolatka pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji. Trening walki wdraża dziecko do dyscypliny i porządku. Jednocześnie dziecko uczy się poszanowania osób starszych, posiadających większe doświadczenie. Zbiorowe zajęcia treningowe dobrze wpływają na dzieci nieśmiałe. Dzieci takie uczą się funkcjonowania w grupie. Dzieciom nadpobudliwym ruchowo i emocjonalnie zajęcia sztuki walki dostarczają możliwości rozładowania energii nagromadzonej w trakcie pobytu w szkole.

Sport dla dzieci to nie tylko świetna zabawa. Uwrażliwienie dziecka na potrzebę kształtowania charakteru poprzez ćwiczenia fizyczne jest jednym z podstawowych założeń w sportach walki.

Praca nad sobą, przejawiająca się w zmaganiu z własnymi słabościami oraz w doskonaleniu takich cech, jak upór w dążeniu do celu, wytrwałość, chęć pokonywania słabych stron, koncentracja, dyscyplina i porządek, staje się obecnie szczególnie wartościowa.

 

Zapraszam, Trener 🙂

 

 

Podobne wpisy na blogu

Napisz komentarz