Hunter Gym Sztuki walki w Bydgoszczy | MMA, Kickboxing, K1

Sztuki walki i jej wybór to nie łatwe zadanie. Często musimy się zastanowić jaki sport walki będzie nam sprawiać przyjemność i dawać satysfakcję. Nasz szkoła walki w Bydgoszczy – Hunter Gym oferuje:

Kickboxing/K-1
Większość z was wie, że jest to połączenie boksu z technikami nożnymi pochodzącymi z karate, do regulaminu K-1 w którym się specjalizujemy dochodzą także kopnięcia kolanami. W naszym klubie szkolimy z podziałem na trzy grupy zaawansowania: początkująca, średnia, oraz zaawansowana (zawodnicza).

Grupa początkująca:

Na zajęciach (3 razy w tygodniu, dołączyć może każdy niezależnie od wieku wagi wzrostu, kobiety i mężczyźni) oferujemy naukę od podstaw. Pozycja walki, wyprowadzanie technik bokserskich jak i kopnięć oraz obrony na każdą technikę. Grupa początkująca zajmuje się właśnie nauką oraz doskonaleniem technik na pierwszych kilku zajęciach w których można uczestniczyć bez specjalistycznego sprzętu do treningu (rękawice bokserskie, ochraniacze na piszczele, bandaże bokserskie, ochraniacze krocza oraz szczęki). Następnym etapem po poznaniu technik używanych w kickboxingu jest kształtowanie motoryki: siła, wytrzymałość, szybkość także dochodzą urozmaicone treningi z przyborami typu: tarcze, worki bokserskie, treningi obwodowe z wykorzystaniem przyborów: sztangielki, sztangi, gumy, piłki lekarskie. Kiedy mamy już opanowane podstawy techniki oraz nasza kondycja fizyczna jest na dobrym poziomie przechodzimy do treningu z partnerem: kształtowanie reakcji na obrony, zadawanie ciosów i kopnięć oraz praca zdaniowa w parach, elementy walki, sparing. Doskonalenie rzemiosła w grupie początkującej trwa tyle czasu ile dany adept go potrzebuje aby nabrać pewności siebie oraz umiejętności.

Grupa średnia:

Automatycznie po zakończeniu pełnego bloku treningowego (zazwyczaj jeden rok) adepci przechodzą automatycznie do grupy średniej (3 razy w tygodniu), gdzie dalej szkolą technikę głownie w treningu z partnerem w elementach walki, a także na przyborach: worki, tarcze. Wprowadzane są bardziej skomplikowane techniki i kombinacje, które podnoszą poziom wytrenowania zawodnika. W grupie średniej uczestnik powinien posiadać umiejętności techniczne na dobrym poziomie i znać wszystkie techniki, które pomogą w rozwoju na wyższy poziom. Jego kondycja fizyczna powinna być wytrenowana w sposób taki aby nie przeszkadzała i nie zwalniała grupy treningowej co za tym idzie systematyka treningowa musi być nienaganna. Uczestnictwo w tej grupie pozwala poznać kickboxing na najwyższym poziomie co za tym idzie zrealizować plan nauki. Po uczestnictwie kolejnego roku adept decyduje czy pozostaje w danej grupie i dalej rozwija swoje umiejętności bez rywalizacji sportowej, czy też chciałby brać udział we współzawodnictwie sportowym i wtedy zaczyna przygodę z grupą zaawansowaną o czym decyduje razem z trenerem.

Grupa zaawansowana:

Na grupie każdy zawodnik posiada wysokie umiejętności sportowe, cały czas utrzymuje kondycję na najwyższym poziomie. 90% uczestników zajęć to zawodnicy lub ludzie wcześniej ustaleni z trenerem. Cykl treningowy jest uzależniony od planu startów na dany rok, lub walk zawodowych zawodników. Oprócz treningu dla zawodników, który odbywa się codziennie (od poniedziałku do soboty) zawodnicy pracują także na dodatkowych treningach indywidualnych z trenerem.

 

Kickboxing dla dzieci 8-12 lat

Zajęcia w klubie odbywają się dwa razy w tygodniu. Celem zajęć jest zarażeniem sportem oraz rekreacji ruchowej u najmłodszych, korygowanie postaw ciała poprzez sport. Nauka podstaw kickboxingu w formie zabaw. Nauka Zdrowej rywalizacji sportowej pracy w parach oraz w grupie. Zachęcenie do aktywnego spędzania wolnego czasu oraz zaszczepienie chęci bycia Mistrzem Sportu 🙂

 

MMA

Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu dwa specjalistyczne treningi MMA zawierające bjj zapasy i uderzanie, a trzeci trening jest na sekcji K-1 typowo uderzany. Zajęcia odbywają się głownie w parach na podstawie symulacji walki gdzie uczestnicy uczą się walki MMA w stójce, parterze oraz przechodzenie z jednej do drugiej płaszczyzny. Walka w parterze za pomocą bjj, oraz sprowadzeń zapaśniczych i kontrolowania walki. Zapraszamy do grupy początkującej.

 

Mam nadzieję, że temat wyczerpany, nie ma co się zastanawiać tylko pakować torbę i widzimy się na sali. Pierwsze zajęcia są gratis aby móc zapoznać się z trenerem oraz to co napisane wyżej sprawdzić na własnej skórze. Więc do zobaczenia!!!

 

Podobne wpisy na blogu

Napisz komentarz