Mistrzostwa Polski lowkick Nowy Targ 2019

Polski czempionat w low kick w Nowym Targu zgromadził 280 zawodników z 78 klubów. Nasza reprezentacja to 8 osób, która przywiozła 5 medali.

Marcin Kawalec, Borys Butrykowski i Robert Olejniczak, którzy odpadli w eliminacjach turnieju. W gronie juniorów starszych Złoty medal zdobył Patryk Czyżewski (-81kg) – jest to jego drugi tytuł Mistrza Polski Juniorów (pierwszy tytuł zdobył w kategorii -75kg). Był to jego ostatni występ w walkach juniorskich – kolejny start odbędzie już w gronie seniorów. Jakub Tymiński (-63.5 junior) po pięknych bojach w eliminacjach i półfinale nie mógł przystąpić do walki finałowej  z powodu kontuzji i tym sposobem został  vice Mistrzem Polski. Dwóch ubiegłorocznych Mistrzów Polski Kamil Krzyżaniak (-63.5kg) i Damian Piskorz (-71kg) musieli w tym roku zadowolić się srebrnymi medalami i uznać wyższość bardziej doświadczonych rywali w walkach finałowych – tak bywa w sporcie raz wygrywa jeden raz drugi. Brąz zdobyła Nicole Wilczewska, która rywalizowała w gronie juniorek -52kg.

Kolejny Przystanek MP K-1 w Sanoku 26-28 kwietnia. Jedziemy nadrabiać straty w złotych krążkach!